EuroCup 2020/21
Nejbližší domácí utkání
19.1.2021 18:00
KP BRNO - Gorzów WLKP
21.1.KP - MBA Moskva 18h., 22.1.KP - Elazig 18h.
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Březinová opět do KP

Krátké hostování třicetileté opory české basketbalové reprezentace Renáty Březinové (190 cm) z USK v Králově Poli (kam ale v únoru 2020 přišla rovnou z maďarského Ceglédu) ukončila v podstatě březnová protiepidemiologická opatření vlády a její vleklé zranění.


Takže ani jednou nestihla za KP nastoupit v RENOMIA ŽBL. Klub ale s hráčkou zůstal dále v kontaktu, byť v létě se z více důvodů spojila s hradeckými Lvicemi. Ovšem na omezenou dobu a když se řešila její další budoucnost, objevil se mezi zájemci také celek z Králova Pole.


Renatin návrat do haly Vodova se stal nakonec skutečností a pivotka s číslem 0 na zádech bude od nového roku posilou týmu trenéra Medveckého v EuroCupu, ŽBL i v nově přelosovaném Českém poháru. Zkušená basketbalistka kromě zmíněného Hradce a maďarského Ceglédu hrála také v USK, Toruni, předtím v Belgii a Itálii. 


„Jsme velice rádi, že Renáta na poslední chvíli odmítla Francii a z osobních důvodů dala nakonec přednost naší skromnější nabídce. Jde o sportovně, lidsky i typologicky velmi vhodné doplnění našeho mladého týmu pro rozhodující fázi sezony“, potěšilo konečné rozhodnutí zkušené české reprezentantky, GM královopolského klubu Richarda Foltýna.


Kénik a Renáta DO-TO-HO...!!! 

Březinová opět do KP