ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Smetené Jihočešky

V sobotu se basketbalistky Králova Pole představily na podzim poprvé doma, byť nouzově ve staré hale Vodova, v nové se hraje ME do 20 let volejbalistů. Ve 3. kole RENOMIA ŽBL smetly Brňanky podle očekávání Strakonice 86:35. Naivně působící soupeř alespoń neinkasoval stovku jako v zápasech s USK a Trutnovem.


Družstvo KP mělo výraznou převahu pod košem (body 52:16), pilovalo brejky (body 22:3), donutilo mladé Jihočešky k 34 ztrátám a spoustou pěkných akcí bavilo diváky. Určitě šlo o dobrou přípravu na další program RŽBL.


Hlasy trenérů


Dušan Medvecký, KP Brno: "Spokojenost s 86 nastřílenými body a vítězstvím, i když s předpokládaným. Doufám, že se dostaneme na vlnu a budeme si už více věřit. My si zatím moc neveřili, takže nyní jsme si upevnili sebedůvěru a může být mezi děvčaty pozitivní nálada."


Petr Martínek, Strakonice: "S 35 trefenými body se nedá vyhrát žádný zápas, těžko jsme se vyrovnávali s agresivní obranou Brna. I když jsme si vytvořili střelecké pozice, tak je hráčky nezúročily. Proto je rozdíl tak vysoký. Navíc jsme se nevyvarovali školáckýh chyb."


KP Brno - BK Strakonice 86:35 (26:6, 48:21, 64:28)


Body: Remenárová 18, Zohnová 16, Potter 13, Paťorková 10, Kopecká 8, Beránková 6, Hynková 5, Dudáčková a Fadrhonsová 4, Hadačová 2 - Rosecká 10, Horsáková 8, Růžková 6, fauly: 18:21, TH: 20/14:12/5, trojky: 4:2, rozhodčí Komprs, Petrák, Sýkora, 200 diváků.


Vítězné utkání bylo zároveň věnované všem trenérům, kteří se od přípravky až po ženy podíleli na výchově patnáctiletého talentu KP Brno Domči Hynkové, kterou přišli podpořit také spolužáci z řečkovického gymnázia. Kénik - DO-TO-HO...!!!

Smetené JihočeškySmetené JihočeškySmetené JihočeškySmetené JihočeškySmetené Jihočešky