ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
Sobota 3.10. 15:30 hod.
KP BRNO - BK Strakonice (stará hala Vodova)
Středa 7.10. KP Brno-Slovanka 17 stará hala Vodova
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

Čajky letí do Brna

Příprava basketbalistek KP Brno pokračuje v pátek 4. září zápasem s piešťanskými Čajkami, začátek v nové hale Vodova je v 18 hod. Brňanky mají za sebou vlastní turnaj Jersey cup: prohrály s Chomutovem a porazily Ružomberk. Nyní je tedy čeká další špičkový slovenský tým vedený v Česku dobře známou Lucií Krč - Turbovou.


Čajky odstartovaly novou sezónu už 3. srpna, v plánu mají 8 přípravných utkání (z toho 2x s KP, odveta je 15.9. v Diplomat aréně), kromě slovenské extraligy by měly hrát i EWBL a CEWL, v kádru mají 4 cizinky z Chorvatska, Švédska a USA.


Domácí družstvo vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci a opatřením v Maďarsku zřejmě přijde o turnaj v Gyoru, příprava vyvrcholí dvojzápasem v Ružomberku 18. a 19.9. Proti Čajkám by už po potřebné aklimatizaci měla nastoupit kanadská pivotka Potter.

Čajky letí do Brna