Příprava 2020/21
Nejbližší domácí utkání
28.8.-30.8.2020
Chomutov a Ružomberok (termíny budou upřesněny)
Brno - hala Vodova (Jersey Cup)
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Patnáctiletá Hynková do kádru žen..!

Prozatím na tři roky si vedení KP Brno pojistilo služby vlastní odchovankyně a jednoho z největších mládežnických talentů současnosti, teprve patnáctileté Dominici Hynkové.


I přes svůj mladý věk stihla 176 cm vysoká rozehravačka projít všemi basketbalovými kategoriemi KP Brno od přípravky až po extraligu juniorek, v tuzemsku i v zahraničí zaznamenala několik klubových i reprezentačních medailových úspěchů a individuálních ocenění, připravuje se v českém reprezentačním výběru do 18 let a od nové sezony se navíc stane stabilní členkou elitního celku královopolských žen, se kterými se už delší dobu střídavě připravovala...!


"Dominica je dle mého názoru jedním z velkých talentů českého basketbalu. K tomu přidala i nesmírnou tréninkovou píli, což je dalším faktorem proč jsem rád, že ji budu mít k dispozici. Vím, že najdu prostor jí dát zápasové příležitosti a ona to využije ke svému basketbalovému růstu," řekl k zařazení Hynkové do kádru žen hlavní trenér Dušan Medvecký.


"Jsem moc ráda za příležitost, kterou mi vedení oddílu i trenéři "Áčka" v patnácti letech dali a zároveň bych chtěla poděkovat i všem ostatním, kteří mě v Králově Poli od mala trénovali a dovedli až sem," uvedla nová členka úspěšného týmu žen Dominica Hynková, kterou už v 6ti letech přivedla do klubu starší sestra Klára a jejímž vzorem je bývalá vicemistrině světa Edita Šujanová, která shodou okolností mezi královopolskými ženami začínala ve stejném věku...


"Všechny nás v KP těší, že můžeme do elitního týmu žen zařadit hráčku, kterou jsme si zde vychovali už od přípravky a která tak úspěšně prošla naším sportovním střediskem i centrem mládeže. Držím jí palce a doufám, že bude vzorem i pro ostatní," doplnil k hráčce, která už ve 13 letech šokovala basketbalovou Francii GM klubu Richard Foltýn.

Patnáctiletá Hynková do kádru žen..!Patnáctiletá Hynková do kádru žen..!Patnáctiletá Hynková do kádru žen..!Patnáctiletá Hynková do kádru žen..!Patnáctiletá Hynková do kádru žen..!