ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Elita se sejde na Královce

České basketbalistky se příští týden v pondělí sejdou na soustředění v Praze. Termín první akce před dalšími zápasy kvalifikace mistrovství Evropy 2021, které sehrají v polovině listopadu, nakonec nemusely po uvolnění opatření proti šíření koronaviru měnit.


Reprezentační trenér Štefan Svitek věří, že hráčky absolvují po březnovém předčasném konci klubové sezony týdenní přípravu v hale na Královce s velkou chutí. Počítat už nemůže s pivotkou Kamilou Štěpánovou, která po sezoně v italském Empoli ukončila kariéru. Po dlouhodobém zranění se naopak vrací Alena Hanušová a zúčastní se i opory Kateřina Elhotová či Julie Reisingerová.


Ve Svitkově výběru jsou i tři hráčky, které hrají nebo hrály v KP Brno. Současná opora Sarah Beránková a dále Beáta Adamcová a  Bára Holubová, které v hale Vodova basketbalově v minulosti vyrostly. Ženský tým si v rámci srazu zahraje přípravné zápasy s českým výběrem do 20 let. 

Elita se sejde na Královce