ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Béčko žen splnilo cíl

S cílem vybojovat umístění zaručující play-off šel do základní fáze druhé nejvyšší soutěže basketbalistek tým KP Brno B.


A v posledním pražském dvojkole ho hned po sobotní výhře v Nuslích splnil, když byl dokonce na průběžném 6. místě. Po nedělní porážce s BA Sparta sice klesl na osmou pozici (se stejným bodovým ziskem jako béčko Žabin), ale s jednobodovým náskokem právě před víkendovým přemožitelem a příčkou znamenající skupinu bojující o záchranu.


Královopolská rezerva se pod trenérským vedením Lucie Zítkové spoléhala zejména na bývalé extraligové hráčky KP a Teamstoru Lančovou, Jandovou, Gašicovou a Markétu Šívrovou (ta při mateřských povinnostech hlavní trenérky zaskakovala dokonce jako hrající asistentka), dále na v Brně studující slovenskou čtveřici (zejména Mončekovou), pendlující Dudáčkovou a na další bývalé či současné královopolské juniorky (např. Vrtělovou, Jedovnickou a Rosůlkovou).


Ve velice zajímavém čtvrtfinálovém souboji na sebe narazí dvě extraligové zálohy (KP 8. : USK 1. - s řadou českých hráček ze soupisky ŽBL), takže se mají basketbaloví příznivci i v 1. lize na co těšit.


Kénik DO-TO-HO...!!!

Béčko žen splnilo cíl