ŽBL 2019/20 skup. A
Nejbližší domácí utkání
26.2.2020 17:30 hod.
KP BRNO - Žabiny Brno
Městská hala Vodova 108 - nová, Brno-Královo Pole
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Ostrava přiveze střelkyni

RENOMIA ŽBL má před sebou už pouze dvě kola dlouhodobé části, od 26.2. startuje nadstavba. V 17. kole tým KP přivítá v sobotu od 15:30 Ostravu, utká se tedy v tabulce třetí se sedmým a Brňanky jsou velkým favoritem. V listopadu vyhrály na severu Moravy 84:65 a v lednu v rámci ČP 78:62.


Ostravské vedení v průběhu sezony míchá se sestavou a hodně spoléhá na cizinky, tahouny týmu jsou střelkyně Dickey (druhá nejlepší v ŽBL s průměrem 18 b.), pivotka Markovič, rozehrávačka Simpson, Srbka Grbič, novou tváří je Američanka Cloninger. Ve středu hráčky SBŠ porazily Trutnov 83:73, v sezoně se ještě zapojily do mezinárodních soutěží EWBL (vypadly ve čtvrfinále) a CEWL.


Družstvo KP má s Ostravou v nejvyšší soutěži jasně aktivní bilanci, z jedenácti vzájemných duelů od roku 2014 ani jednou neklopýtlo! Zajímavý bude souboj dvou kanonýrek z dálky, domácí Míša Stará v lize trefila už 39 trojek při parádní úspěšnosti 46,4%, Američanka Sara Dickey o jednu méně při 37% úspěšnosti!


Střetnutí KP - SBŠ Ostrava se hraje v sobotu od 15:30 v nové hale Vodova, v předzápase od 12:30 nastoupí kadetky KP v extralize proti vedoucí Slovance (12:30), v neděli hrají s Chomutovem (9:45).

Ostrava přiveze střelkyni