Příprava 2020/21
Nejbližší domácí utkání
28.8.-30.8.2020
Chomutov a Ružomberok (termíny budou upřesněny)
Brno - hala Vodova (Jersey Cup)
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Do Ostravy pro postup

Už jen osm týmů je ve hře o vítězství v letošním ročníku Českého poháru basketbalistek. V prvním kompletním lednovém týdnu se dozvíme, které čtyři celky si zahrají Final 4, jenž se koná na konci ledna v Kutné Hoře (25.-26.).


Všechny čtvrtfinálové zápasy mají své favority, čeká se tedy postup Žabin, Hradce Králové a Slavie. Doplnit by je mělo družstvo KP Brno, které hraje ve středu od 19:15 v Ostravě.


Brňanky mají za sebou úspěšný ligový podzim v Eurocupu, kde jim jen těsně utekl postup a také v lize, kde drží druhé místo. Jasný byl i jediný vzájemný zápas v letošní sezóně, kdy tým KP zvítězil v Ostravě 84:65. Celek SBŠ se zatím v RENOMIA ŽBL spíše trápí, vyhrál jen tři zápasy z dvanácti, dokonce vyměnil trenéra a aktuálně se v hale Tatran chystají i změny v kádru. Obhájkyním stříbrných medailí z Králova Pole ještě bude chybět nizozemská reprezentantka Chatilla van Grinsven, která se dle dohody připojí k týmu 20. ledna. Šanci by tedy měly dostat všechny svěřenkyně „domácího“ trenéra Medveckého.


Čtvrtfinalové dvojice: Žabiny - Slovanka, Trutnov - Hradec Králové, Slavia - Chomutov, Ostrava - KP Brno. Suverén ŽBL USK Praha v ČP nestartuje.


Pořadí v minulém ročníku Final 4 ČP: 1. Hradec Králové, 2. KP Brno, 3. Nymburk, 4. Slavia Praha.

Do Ostravy pro postup