ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Kvarteto reprezentantek z KP

První reprezentační přestávka čeká v následujících dnech RENOMIA Ženskou basketbalovou ligu. Reprezentační Lvice totiž rozehrávají kvalifikaci o evropský šampionát 2021, který bude společně hostit Francie a Španělsko. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka byly nalosovány do skupiny D, kde vyzvou Itálii, Rumunsko a Dánsko.


Ve snaze získat buď první místo nebo skončit jako jeden z pěti nejlepších týmů na druhé příčce (celkem je devět kvalifikačních skupin) Češky na úvod odcestují do Itálie, kde se 14. listopadu ve 20:30 v Cagliari na Sardinii utkají s domácím kolektivem. O tři dny později přesně na třicáté výročí sametové revoluce vyzvou od 18 hodin v Praze na Královce Rumunsko.


Slovenský kouč nominoval na začátek kvalifikace celkem osmnáct hráček, které se poperou o finální dvanáctku pro duely s Itálií a Rumunskem. Na každý zápas může být nominace rozdílná. V nominaci je devět hráček, které v červnu odehrály evropský šampionát v Lotyšsku, jinak ale širší kádr doznal docela velkých změn, je v něm i K. Vaughn.


Zejména však zde jsou basketbalistky KP Brno Sarah Beránková a Gabriela Andělová! Obě opory týmu z haly Vodova se vrátily pod koše v září po vážném zranění, aktuálně jsou tahounkami KP v ŽBL a EuroCupu. 


Nejen v národním družstvu ČR budou zástupkyně KP: Veronika Remenárová je v nominaci SR pro kvalifikační zápas s Maďarskem a Chatilla van Grinsven obdržela pozvánku od trenéra Salema na sraz nizozenského celku. Nizozemsko a SR jsou spolu ve skupině H a tak si obě dlouhánky mohou později zahrát i proti sobě! Brněnský kouč Medvecký má na jedné straně radost, že je o jeho hráčky zájem, ale na tréninku mu budou chybět...

Kvarteto reprezentantek z KPKvarteto reprezentantek z KP