ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Vítězství s večeří

Treněr KP Dušan Medvecký se vrátil do Ostravy úspěšně, v 8. kole ŽBL vyhrály Brňanky v neděli v hale Tatran 84:65 a udržely si pozici na špici tabulky. Týmu z haly Vodova fandila spousta trenérových místních kamarádů a tak se hostující děvčata mohla cítit jako doma.


V úvodu to vypadalo na jasnou záležitost (3:10), ale potom se proti minulosti mnohem kvalitnější Ostrava (šest cizinek) přispůsobila strhujícími tempu KP (11:12) a i přes další trhák soupeře (11:19) bojovala stále o co nejlepší výsledek. Brňanky, které měly jen minimální odpočinek po pátečním návratu z eurocupového vystoupení v Izraeli, musely být stále ve střehu, druhou čtvrtinu si pokazily řadou zbytečných hluchých míst.


Domácí družstvo si pomáhalo zónou, jenže z přestřelky po změně stran vytěžil více hostující celek a protivníka s nebezpečnou Američankou Dickey držel kolem desetibodové vzdálenosti. Zàvěr hráčky KP kontrolovaly a nepřipustily komplikace.  


Po utkání a cenné výhře je za to čekala večeře, na kterou je do své oblíbené řeckė restaurace pozval právě trenér. "Přijely jsme do Ostravy vyhrát, což se podařilo, zápas jsme odstartovaly dobrou obranou a pak nám padaly i střely z dálky," zhodnotila zápas rozehrávačka KP Gabriela Andělová.


Ostrava - KP Brno 65:84 (11:19, 27:37, 43:59)


Body: Dickey 18, Jones 16, Simpson 12 - Andělová, Stará a Remenárovà 14, Potter 9, Kopecká a van Grinsven 8, Beránková 7, Tarkovičová 6, Green 4, fauly: 19:18, TH: 22/18:15/13, trojky: 5:9, rozhodčí Holubek, Dombrovský, Nehoda, 150 diváků.


Reportáž a rozhovory štábu Renomia TV - ZDE: https://www.zenskybasket.cz/clanky/video-zahranicni-letka-sbs-nestacila.html

Vítězství s večeří