ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Ostrava s nebezpečnou Dickey

V pátek večer dorazily basketbalistky KP z eurocupové pouti z Tel Avivu přes Vídeň do Brna, už v neděli odpoledne je čeká důležitý souboj v Ostravě v rámci 8. kola ŽBL. Mezitím si hráčky v sobotu zatrénují... Po nočním návratu ze severu Moravy si moc neoddechnou, ve středu je čeká v hale Vodova odveta s polským Gorzowem.


Ostrava touží být štikou ligy, ale v neúplné tabulce je předposlední, zvládla absolvovat pouze čtyři zápasy. Zdolala Slovanku a Chomutov, prohrála v prodloužení v Trutnově. Trenér Pavlát spoléhá hlavně na šestici cizinek, nejlepší z nich Američanka Dickey má průměr bodů na zápas 23,3! 


Brněnské basketbalistky jsou pochopitelně unavené, lepší se zraněný loket Andělové. Pokud si chtějí udržet své postavení na špici tabulky, tak by měly potvrdit roli favorita. Trenér Medvecký, ostravský patriot, který tentokrát nebude na domácí lavičce, varuje, že duel v hale Tatran (neděle, 16:30) nebude vzhledem k našlapanému programu KP vůbec jednoduchý.


V hale Vodova se představí o víkendu B tým KP, v sobotu hraje s Prostějovem (15), v neděli s Havířovem (11:15).

Ostrava s nebezpečnou Dickey