ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Dlouhá cesta do vyhřáté Ramly

Dvanáctihodinovou cestu z Brna do Izraele mají za sebou basketbalistky KP. Ve čtvrtek od 18 hodin našeho času budou bojovat o premiérové vítězství v eurocupové skupině A. Domácí Neve David Ramla chce naopak potvrdit čerstvý úspěch nad Gorzowem a našlápnout tak k postupu do play-off. Zápas bude možno sledovat on-line na kanálu FIBA.


Na pražském letišti absolvovaly Brňanky ve středu ráno podrobnou a určitě nutnou bezpečnostní kontrolu, otázky byly velice podrobné a směřovaly ke klubu, hráčkám, trenérům, zavazadlům i doprovázejícím novinářům.


Dlouhý let do Tel Avivu proběhl v klidu bez turbulencí, skupinka basketbalistek seděla pospolu v zadní části Boeingu a starala se o společenský ruch a sbližování cestujících. Většinu cesty v uličce postávající "neskladný" trenér Medvecký a některé hráčky byli středem pozornosti nejen stejným oblečením...


V Tel Avivu se Moravanky opět podrobily důkladné vstupní a pasové kontrole a potom si výpravu vyzvedl manažer Ramly. Po rychlé svačině v desátém patře hotelu Leonardo v Rehovotu čekal na hráčky KP půlhodinový přesun do postarší haly v Ramle k večernímu tréninku či spíše protažení.


Kuriozitou bylo, že místní řidič zabloudil a halu našel na druhý pokus, vchod na čtvrtý a ještě si odřel minibus. Po návratu na předpůlnoční večeři se děvčata z KP potkala v jídelně s dlouhány z Keravnosu Nikósie, kteří měli také pohárové povinnosti. Izrael je prostě basketbalová země!


Zatímco ve středu ráno v Brně řidiči museli škrábat led, v Izraeli je letní počasí, ještě v šest večer bylo 25°. Takže klubové zimní bundy musely rychle na dno kufrů. Trenér Medvecký má obavy z všudepřítomné klimatizace, v nabitém programu by každé nachlazení znamenalo velké oslabení.

Dlouhá cesta do vyhřáté RamlyDlouhá cesta do vyhřáté RamlyDlouhá cesta do vyhřáté RamlyDlouhá cesta do vyhřáté RamlyDlouhá cesta do vyhřáté Ramly