EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
Po vydřené výhře v Žabinách na giganta z Turecka !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Strakonická premiéra

Až ve čtvrtém kole ŽBL basketbalistky Strakonic naskočí do už rozehrané soutěže. První tři zápasy měly odložené vzhledem ke startu jejich hráček na MS 3x3 do 23 let. V premiéře narazí ve středu 9.10. od 18 hod. na KP Brno a tým spoléhající na dravé mládí se chce před svým publikem na favorizované Moravanky vytáhnout. 


Reprezentantky Růžková, Rosecká a Galíčková se vrátily z MS do 23 let v basketbalu 3x3 s jedenáctým místem a teď se mohou soustředit na ligové duely za BK Strakonice-U19 Chance. Proti v neúplné tabulce druhému KP Brno však čeká Jihočešky dosti těžký úkol. Kromě jiného musí zastavit svoji bývalou oporu Michaelu Starou a odchovankyni Lídu Dudáčkovou.


V minulé sezoně obsadilo družstvo trenéra Martínka 11. místo, prvořadým strakonickým cílem je záchrana v ŽBL. Basketbalistkám KP začíná perná část sezony, v sobotu je čeká doma Slovanka, ve čtvrtek 17. 10. eurocupový start v Gorzowě a v neděli derby se Žabinama na Rosničce!

Strakonická premiéra