ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Po trápení exhibice

Ještě ve 34. min byl stav zápasu 3. kola ŽBL mezi KP a Slavií 58:54, zbývající úsek  vyhrály Brňanky 24:2 a udělaly z dlouho vyrovnané bitvy exhibici. Soupeř by měl podle prognóz hrát v horní polovině tabulky, o to je vysoké vítězství 82:56 cennější.


Brňanky se protrápily prvním poločasem, po přestávce rychle vymazaly dvoubodové manko a stav 49:40 už hodně sliboval. Jenže Pražanky zatáhly za záchranou brzdu a ještě chvíli vzdorovaly. Najednou se ale rozstřílely Remenárová a Stará (trojky 4/3) a koncovka už byla plně v režii domácích. Hrály lehce a bez nervozity a naznačily svoje možnosti.


Basketbalistky KP bodovaly z brejků (14:2), dařila se jim střelba z vymezeného prostoru (38:18), úspěšnost střelby z pole byla zřetelně ve prospěch domácích (43,8%:28,3%), pouze doskoky lépe zvládla Slavia (41:43).


Hlasy trenérů


Jozef Rešetár, Slavia: "Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané utkání, ale potom nám Brno uteklo. Využilo všechny prostředky k tomu, aby vyhrálo. Zejména přitvrdilo a tím získalo nad námi výhodu."


Dušan Medvecký, KP: "Důležité vítězství v prvním domácím střetnutí v nové sezoně. Vstup do utkání byl ale ustrašený a nervozní, stejně jako ve středu v Hradci. Ve druhém poločase jsme dali nějaké trojky, chytili se v útoku, najednou holky věděly co hrát, kde běhat, jak bránit. A byl to z toho jednoznačný zápas."


KP Brno - Slavia Praha 82:56 (19:17, 35:37, 52:45)


Body: Potter 20 (9 doskoků), van Grinsven a Stará 13, Green 12, Remenárová 9, Kopecká 7, Andělová 4, Beránková a Dudáčková 2 - Bakajsová 14, Hošková 13, Savickaite 9, fauly: 22:24, TH: 29/22: 24/17, trojky: 4:5, rozhodčí Kubiš, Dombrovský a Petrák, 280 diváků. 

Po trápení exhibicePo trápení exhibicePo trápení exhibicePo trápení exhibicePo trápení exhibice