ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Lvice opět proti Brnu

Rychlým tempem se rozbíhá liga basketbalistek, po víkendovém zahájení nového ročníku se uprostřed týdne hraje hned druhé kolo. A střetávají se mj. jarní finalisté (Žabiny - USK, v úterý) a také soupeři z bitvy o bronz Hradec Králové a KP Brno (středa 2.10.).


Z třetího místa se radovaly nakonec Východočešky, jejichž kádr zůstal přes léto kromě odcházející Lichtarovičové a zraněné Matuškové takřka pohromadě. Což je velká výhoda zejména v úvodu ŽBL. Naopak hostující družstvo prodělalo spoustu změn, pomalu se vracejí vyléčení marodi, nový trenér Medvecký zabudovává posily.


V úvodním kole zvítězily Brňanky v Trutnově, ale prosadily se až v závěru zápasu. Hradecké Lvice uspěly v dramatickém duelu v sobotu v hale Rosnička nad Žabinami a naznačily, že ligový bronz by rády v dubnu 2020 vyměnily (při předpokládané nadvládě USK) za stříbro... "Průběh jsme zvládly kondičně a hrály týmově," řekla médiím hradecká trenérka Romana Ptáčková, ktreá čeká, jak se do středy vyvine zdravotní stav pivotky Bury.


Hradci Králové tedy úvod sezony zpestřuje brněnské double, souboj s KP startuje v 18 hod. v hale Sokola na Eliščině nábřeží.

Lvice opět proti Brnu