ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Do Hradce pro druhý bod?

Pod tuzemskými ženskými koši je veškerá pozornost soustředěna na zápasy o bronz mezi KP a Hradcem Králové. Ligové finále je totiž posunuto až do druhé poloviny dubna a také se předpokládá nulová zápletka a snadná obhajoba titulu basketbalistkami USK.


Kdo si před startem série o třetí místo myslel, že brněnské hráčky budou unavené a zklamané z neúspěšného pětizápasového maratonu s Źabinami, byl na omylu. Družstvo KP vyhrálo v úterý první čtvrtinu 27:15 a z tohoto náskoku těžilo až do konce, maximem po semifinále odpočatějších Lvic bylo vyrovnání na 45:45.


Hráčky KP vedou 1:0 (69:62), čímž si zlepšily náladu a posílily sebedůvěru, ale ještě je třeba získat dvě vítězství. Série slibuje nadále vyrovnané souboje, v letošní sezoně je stav vzájemných utkání 2:2 (1:1 v základní části ŽBL, Hradec vyhrál ve finále ČP a KP vede v bitvě o bronz 1:0).


V pátek se hraje od 17:30 v Hradci Králové a bude důležité, aby si Brňanky v hale Sokola na Eliščině nábřeží pohlídaly obávané střelkyně z dálky Zavázalovou, Minarovičovou, Klaudovou či další (v hale Vodova trefily Lvice jen 4 trojky z 19 pokusů) a nevěnovaly Východočeškám snadné body z brejků (5:16). 

Do Hradce pro druhý bod?