ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Trojkami zkrocené Lvice

Do série o bronzové medaile v ŽBL vstoupil lépe celek KP když porazil Hradec Králové 69:62. V hale Vodova rozhodla větší touha po vítězství u domácích basketbalistek. Zápas zaujal dramatickým průběhem, mnoho pohledných akcí k vidění však nebylo.


Úvod patřil Lvicícm (4:7), družstvo KP probudila trojkou Bartáková (13:11). Nápor domácích vyvrcholil desetibodovou šňůrou na 28:15. Jenže potom se rychle smrskával (40:37), Hradci s výbornou Minarovičovou stačilo využívat brejky, lacině si tak připsal 14 bodů, KP dva!


Po změně stran pokračovala snaha Východočešek o zvrat, ve 26. min. bylo vyrovnáno 45:45. Brňanky se včas vzchopily a po trojce Míši Staré se odpoutaly na 54:47. V defenzivní partii to za stavu 61:52 vypadalo, že tým KP už žádné komplikace nepřipustí.


Jenže Brňankám se protivníka asi zželelo a tak za chvíli na tabuli svítil stav 61:59. Lvice musela definitivně zkrotit nejprve trojkou Lenka Bartáková (64:59) a pak 28 s před sirénou další tříbodovou trefou Stará (67:62). Vydřená výhra určitě kolektivu KP pomůže po turbulentním play off s Źabinami nabrat sebevědomí, v hale hradeckého Sokola pokračuje série o 3. místo v pátek od 17:30 hod. druhým duelem.


Hlasy po utkání  


Romana Ptáčková, trenérka Hradce Králové: "Připadalo mně, že z naší strany nešlo ani o utkání o bronz, začali jsme zbytečně v lehkém tempu. Nakopli jsem tak soupeře, zápas jsme si prohráli sami svým výkonem."


Martin Pospíšil, trenér KP: "Máme velkou radost z vítězství, byl to pro nás mentálně těžký zápas, navíc jsme měli málo času na regeneraci po prohraném pátém semifinále se Źabinami. Nebyl to z naší strany nejlepší výkon, uspěli jsme větší vůli. Uděláme všechno proto, abychom získali bronz i přes větší rotaci soupeře."


KP Brno - Hradec Králové 69:62 (27:15, 43:37, 54:49)


Body: Bartáková 13 (10 doskoků, 5 asistencí), Oroszová 12, Stará 11, Gill a Kopecká 9, Sládková 8, Šujanová 4, Tarkovičová 3 - Minarovičová 15, Klaudová 12, Marečková 9, fauly: 11:22, TH: 18/14: 4/4, trojky: 9:4, 300 diváků, rozhodčí Kapaňa, Znamínko a Kubiš. Stav série: 1:0.

Trojkami zkrocené LviceTrojkami zkrocené LviceTrojkami zkrocené LviceTrojkami zkrocené LviceTrojkami zkrocené Lvice