ŽBL sezóna 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavPojišťovna VZPTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaNeopharmaAutoPalace BrnoDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Starez sport

Šichta na severu

Po krátké pauze naskočí do bojů v ŽBL i hráčky KP. V 17. kole se Brňanky představí v neděli v ostravské hale Tatran (16). V duelu v tabulce devátých Severomoravanek s druhým KP je hostující družstvo favoritem, ale aktuální výsledky SBŠ naznačují nárůst výkonnosti.


Říjnový vzájemný zápas v hale Vodova skončil jasným vítězstvím KP 97:58, tentokrát to zřejmě bude větší šichta. Trenér SBŠ Rostislav Měch má k dispozici trojici Američanek Waters, Tac a Saba, srbskou trojkařku Čordu a Slovenku Hadačovou, zahraniční osu doplňují nadějné Rašková, Kopecká či Smutná. 


Do nového roku vstoupila Ostrava porážkou v Nymburku, potom ale senzačně smetla Slavií a v neděli v SH Morenda oplatila Teamstore porážku z října. Určitě se SBŠ ještě se Slovankou popasuje o osmou příčku a tedy i postup do play off. "Mezi nejlepšími letos chceme opravdu být," potvrdil ambice SBŠ asistent trenéra Ladislav Pavlát.


Brňanky nedělním utkáním odstartují těžký ligový týden, ve středu je čeká derby v hale Rosnička se Žabinami a v sobotu přivítají Hradec Králové! V pondělí 4.2. se tým z Králova Pole dozví soupeře v semifinále Final 4 Českého poháru, losování se uskuteční v sídle ČBF v Praze na Strahově od 15 hod. a bude vysíláno přímým přenosem na facebookovém profilu Český basketbal.


Ve staré hale Vodova je v sobotu na programu zápas KP - Ustí (extraliga U15, od 15 hod.), v neděli si zde starší žákyně zahrají s Litoměřicemi (9.15) a juniorky v extralize U19 s Havířovem (11.30).


Níže aktuální lednové foto (bez Arsenic, u které se ještě dořešují legislativní záležitosti a hráček rehabilitujících mimo Brno Madden a Saurazaité...).

Šichta na severuŠichta na severu