ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 5.1. 15:30
KP BRNO - BS DSK Basketbal Nymburk KV
18.12. od 17:00 nová hala Vodova - VEČÍREK KP BRNO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaAutosklo RogerJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBVŠ Karla EnglišeGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Ve Sportovním centru řádila Míša Stará

V nedělním duelu ŽBL v Nymburku řádila v dresu KP Brno Michaela Stará, ve Sportovním centru nasázela do domácího koše 23 bodů při 60% úspěšnosti z pole, z toho tři trojky a přispěla tak k vítězství 77:75.


 V zápase s Nymburkem jste byla střeleckým lídrem týmu KP. Čemu přisuzujete, že se vám tak dařilo?


"Každopádně jsme se cítila v neděli v Nymburku fajn, dobře se mi i běhalo. Body jsem nějaké dala, zejména však díky kolektivní hře našeho týmu. Nejen já sama jsem si vytvářela střelecké příležitosti, ale zejména mi pomáhaly ostatní holky, prostě to byla týmová záležitost a na mě zbyla koncovka."  


 S Nymburkem to byla repríza loňského semifinále, i když jste u toho nebyla. Bylo ze zápasu cítit větší napětí a vyhecovanost než v běžných duelech?


"V minulé sezoně oba celky spolu válčily dost často. Nymburk s KP vypadl v semifinále ligy a měl tedy co oplácet, chtěl začít nový ročník vítězně. Byl to těžký zápas od začátku, na hřišti bylo cítit i napětí. Na jaře jsem ještě v české lize nepůsobila, ale i tak vyhecovanost na obou stranách byla znát, jde o špičková česká družstva a vzájemná rivalita bude asi pokračovat."


 Poslední sezony jste působila v zahraničí, jak hodnotíte po prvních zápasech kvalitu české ligy?


"Zatím po dvou odehraných utkáních si moc srovnávat úroveň české ligy a dalších soutěží netroufám. Když srovnám českou a polskou ligu, kde jsem naposledy hrála, je to kvalitativně podobné. Snad  v Polsku mají asi tři týmy na úrovni USK, v tom bude největší rozdíl."


 Ve středu čeká KP pražská Slavia, což bude další velká prověrka. Co od zápasu čekáte?


"O Slavii moc nevím, ani neznám nové hráčky. Ale trenér nás určitě dobře připraví, očekávám těžký zápas."


 

Ve Sportovním centru řádila Míša Stará