sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
31.10.2018 - 18:00 hod.
KP BRNO - Reyer Venezia (ITA) 2. kolo EuroCupu
24.10. Miškolc - KP Brno 18:30 h Hurá do Maďarska!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaAutosklo RogerJerseyPEAK - PRO TENAXMetrostavFIRESTA-FišerPřemysl VESELÝPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZ
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaNeopharmaDIVERSE DevelopTSBKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionH BOOKPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1Rádio BEATVŠ Karla EnglišeGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Finále jako přes kopírák

Družstvo USK dělí jedna výhra od zisku osmného titulu v ŽBL řadě. V neděli v Brně zdolaly Pražanky tým KP 89:62 a ve finalové  sérii na tří vítězství vedou 2:0. Obhajobu titulu mohou slavit už ve středu doma, na Královce se začíná v 17 hodin.


"Jako přes kopírák," vítal basketbalistky KP trenér David Zdeněk při oddechovém čase ve 12. min. Mínil tím srovnání se středečním utkáním v Praze, kdy byl průběh podobný co do skóre i dění na hřišti.


Brňanky začaly v bouřlivé atmosféře zostra (13:7), obhájkyně prvenství se opět rozjížděly pomaleji, ale stejně jako na Královce zabraly ve druhé čtvrtině (19:29). Bodově se o to do poločasu (30:37) zasloužily z pod koše Režanová (11 b.) a z dálky Karolína Elhotová (10 b.), na druhé straně řádila Šujanová (13 b.). Jen v civilu seděly na lavičce domácích marodi Remenárová a Kopecká.


Po přestávce si favorit z Prahy udržoval náskok kolem deseti bodů, celek KP se vzepjal i k malé stíhačce (44:50). "Buďte tvrdí, ale ne hloupí," burcoval při timeoutu své družstvo domácí kouč. 


Jenže v závěru už ubývaly domácím síly, do boje naskočily hráčky z laviček a dohrávalo se v duchu loučení Ilony Burgové s kariérou. "Vidíte, právě jsem dostala papuče...Další plány: Rodina, bydlení, spolupráce s Českým olympijským týmem, u sportu zůstávám. I když konec...Vždyt´nás čeká ještě minimálně jeden finalový zápas"


Trenér David Zdeněk po utkání připomenul, že se finalové duely hodně podobaly. "Ještě ve třetí čtvrtině jsme hráli docela slušně, ale z naší hry se ztrácel důraz a disciplína. Chyběly Kopecká a Remenárová, přitom v sezoně jsme na nich stavěli, pozitivem je, že dostaly příležitost všechny hráčky."


Tým USK vytěžil  z brejků 27 bodů oproti čtyřem KP, přestože oba celky měly shodně 16 ztrát. Xargay si připsala 13 asistencí, tedy o jeden méně než celé družstvo KP. "Do pohody jsme se dostali až přes rychlé protiútoky. A tak při bezpečném vedení dostaly šanci děvčata z lavičky. Ve středu v Praze musíme hrát jakoby to bylo 0:0, snažit se zlepšit úvod a dostat tak Brno pod tlak," řekl asistent hostující trenérky Hejkové Pavel Kubálek.


KP Brno - USK Praha 62:89 (15:14, 30:37, 49:62)


Body: Šujanová 15, Beránková a Andělová 13, Ursu 9, Burgrová a Satoranská 4, Lančová a Jandová 2 - Režan 19, Hanušová 15, Kateřina Elhotová 14, fauly: 23:21, TH: 22/19:22/18, trojky: 3:3, rozhodčí Vondráček, Kapaňa a Znamínko, 1000 diváků. Stav série: 0:2.

Finále jako přes kopírákFinále jako přes kopírákFinále jako přes kopírákFinále jako přes kopírákFinále jako přes kopírák