sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
EUROCUP středa 28.11.18h.
KP BRNO - DVTK Miškolc (HUN) 4. kolo skupiny G
Naděje na postup stále ŽIJE...! Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaAutosklo RogerJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBVŠ Karla EnglišeGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Návrat Andělové, těšení Verlíkové

Los ŽBL se tentokrát povedl. V 17. kole se chystá několik soubojů, které slibují velkou podívanou. A dva z nich - Hradec Králové-KP BRNO a Nymburk-Slavia dostanou v sobotu speciální péči. Server TVcom.cz z nich nabídne komentované přenosy na tři kamery!


Takže i brněnští fanoušci, kteří se nevypraví do haly hradeckého Sokola, si mohou ligový šlágr patřičně vychutnat. Hostujícímu družstvu jde o hodně, potřebuje k posunu z "hrozící" páté příčky před play off zvítězit.


V prvním říjnovém střetnutí se to družstvu KP povedlo (74:60). Tehdy se nová posila KP G. Andělová poprvé postavila proti svým nedávným spoluhráčkám z Hradce Králové, pomohla k výhře 17 body - což je dosud její nejlepší ligový počin v královopolském dresu. 


Východočešky jsou v neúplné tabulce ŽBL třetí se třemi porážkami, klopýtly pouze v Brně, s Nymburkem a s USK, tým KP je čtvrtý s pěti ztrátami. Lvice mají stabilizovaný, zkušený kádr, trenérka Ptáčková spoléhá na osu Bartoňová, Ovsíková, Minarovičová, Bura, Šípová a Březinová.


"S Kristýnou Minarovičovou jsem hrávala v Ostravě, se "Šípou" v Nymburku, takže se na ně těším," usmála se Monika Verlíková, křídlo KP. "Je to pro nás docela klíčový zápas, snad nebudeme nervózní. Víme co nás čeká, celý týden jsme se poctivě připravovaly. Soupeř je těžký, sehraný, ale není neporazitelný." 


Celek KP čeká tedy od 16 hodin silný protivník, který touží po obhajobě loňského ligového stříbra a je podle sázkových kanceláří favoritem (např. Tipsport 1,55x2,5). Basketbalový program bude i v hale Vodova, v 1. lize žen hostí v sobotu KP Brno B v tabulce třetí Nusle (10) a v neděli druhý Jablonec (9.30).

Návrat Andělové, těšení Verlíkové