sezóna 2017/18
Nejbližší domácí utkání
Konečné umístění ŽBL
KP BRNO - 2. místo...!!!
Gratulujeme brněnským GAZELÁM a DĚKUJEME za přízeň
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup Central Europe Women League - CEWL ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu
Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
SPPRAPA s.r.o. konzervárna BZENECRC TRADINGFIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.Autosklo RogerKAP CZJerseyMetrostavEKONMilan TřískaPřemysl VESELÝHliněnskýMoraviaSportareál DružstevníRádio BEAT
Jihomoravský kraj
MoltenNeopharmaKrematorium zvířat Brnoaga24JUMPPARKTiproSmartLifeTSBHondaVŠKEPepsiHsportH BOOKDOKTOR FONEBasket - obchodVolanskyAtlas-mediaAltair letenky3S.CZMŠMTBrněnský DeníkNilfisk

Technic pod lavinou

Netradičně v pátek se v hale Vodova hrál ženský ligový basketbal, na programu byla předehrávka 8. kola KP - Technic. Po rozpačité první půli se domácí tým po změně stran rozhýbal a v malém brněnském derby porazil Technic vysoko 96:48.


Vzhledem k náročnému programu, ve kterém se střídá ŽBL a EuroCup, i nebývalému počtu zraněných se družstvo KP dostávalo do obrátek pomaleji. Nažhavený protivník držel krok do stavu 32:27.


Ve druhém poločase byl však hostující celek zavalen lavinou rychlých protiútoků a v defenzívě často kolaboval. Domácí basketbalistky hrály pohledně, kolektivně, bavily fanoušky a připsaly si 28 asistencí!


Hlasy trenérů


Lucie Zítková, trenérka Techniku: "Začátek zápasu nám vyšel díky nadstandardní střelbě, dařilo se držet se soupeřem krok. V dalším průběhu se však plně projevila kvalita KP."


David Zdeněk, trenér KP: "Bylo to povinné vítězství, ovšem není snadné zvykat si na rytmus ligy a EuroCupu, což většina hráček dosud nezažila. V úvodu střetnutí to bylo znát, ale postupně se podařilo vystupňovat a vyčíslit převahu. Trápí nás zranění, v příštích dnech bych byl rád, kdyby se podařilo marodku alespoň zčásti vyprázdnit."


KP Brno - Technic Brno 96:48 (16:16, 44:29, 71:38)


Body: Andělová a Šujanová 15, Burgrová 14, Lančová, Verlíková a Satoranská 11, Jandová 8, Kopecká 7, Holubová 4-Miszkiel 8, Zrůstová, Půlpánová a Selucká 7, fauly: 14:15, TH:10/9:12/9, trojky: 7:5, 400 diváků, rozhodčí Večeřa, Komprs a Kovář.

Technic pod lavinou