ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 5.1. 15:30
KP BRNO - BS DSK Basketbal Nymburk KV
18.12. od 17:00 nová hala Vodova - VEČÍREK KP BRNO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaAutosklo RogerJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBVŠ Karla EnglišeGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Technic pod lavinou

Netradičně v pátek se v hale Vodova hrál ženský ligový basketbal, na programu byla předehrávka 8. kola KP - Technic. Po rozpačité první půli se domácí tým po změně stran rozhýbal a v malém brněnském derby porazil Technic vysoko 96:48.


Vzhledem k náročnému programu, ve kterém se střídá ŽBL a EuroCup, i nebývalému počtu zraněných se družstvo KP dostávalo do obrátek pomaleji. Nažhavený protivník držel krok do stavu 32:27.


Ve druhém poločase byl však hostující celek zavalen lavinou rychlých protiútoků a v defenzívě často kolaboval. Domácí basketbalistky hrály pohledně, kolektivně, bavily fanoušky a připsaly si 28 asistencí!


Hlasy trenérů


Lucie Zítková, trenérka Techniku: "Začátek zápasu nám vyšel díky nadstandardní střelbě, dařilo se držet se soupeřem krok. V dalším průběhu se však plně projevila kvalita KP."


David Zdeněk, trenér KP: "Bylo to povinné vítězství, ovšem není snadné zvykat si na rytmus ligy a EuroCupu, což většina hráček dosud nezažila. V úvodu střetnutí to bylo znát, ale postupně se podařilo vystupňovat a vyčíslit převahu. Trápí nás zranění, v příštích dnech bych byl rád, kdyby se podařilo marodku alespoň zčásti vyprázdnit."


KP Brno - Technic Brno 96:48 (16:16, 44:29, 71:38)


Body: Andělová a Šujanová 15, Burgrová 14, Lančová, Verlíková a Satoranská 11, Jandová 8, Kopecká 7, Holubová 4-Miszkiel 8, Zrůstová, Půlpánová a Selucká 7, fauly: 14:15, TH:10/9:12/9, trojky: 7:5, 400 diváků, rozhodčí Večeřa, Komprs a Kovář.

Technic pod lavinou